Меню
Час роботи: Понеділок – П'ятниця – 09:00 – 18:00

Пристрій, поломки та ремонти муфти включення повного приводу 387614BF0A Nissan X-Trail/Rouge (електромагнітний)

За реалізацію повного приводу Nissan X-Trail/Rouge відповідає електромагнітна муфта. Вона була розроблена компанією Borg Warner.
Алгоритм роботи досить простий – при пробуксовуванні передніх коліс, чи бажанні різко прискоритися з місця, на допомогу приходить задня вісь, яка автоматично підключається даною муфтою.

За функціонування системи відповідає електромагнітна муфта, що є сполучною ланкою між валом та задніми колесами. Змінювати режими можна за допомогою кнопкової панелі (перше покоління), або шайби, що обертається (друге і третє).
Доступний вибір трьох режимів роботи:

 • 2WD;

 • Автоматичний;

 • Lock.
   

 • активується під час руху хорошими дорогами, тягове зусилля передається лише передні колеса. При пробуксуванні передніх коліс електронною системою автоматично активується повний привід, час реагування– пара секунд. Цей режим є оптимальним для повсякденної експлуатації на нормально дорозі з гарною економією палива.
   

 • AUTO. Система повного приводу постійно задіяна, але зчеплення є мінімальним, близько 75 відсотків навантаження лежить на передній осі. При пробуксовуванні та спрацьовуванні ESP вона за частки секунди в рівній пропорції розподіляє момент, що крутить, між осями. Такий режим оптимальний для використання на слизькій дорозі
   

 • Lock. Режим передбачає розподіл навантаження по осях у рівних частках. По суті, він ідентичний міжосьовому диференціалу. Частота обертання коліс автоматично вирівнюється. Lock – оптимальний режим подолання перешкод, снігових завалів, грязних, заболочених ділянок. Але не варто перестаратися цим режимом на добрій дорозі, особливо на"чіпком" асфальті, це дуже перевантажує муфту. Коли вибрано режим LOCK (функціонує на швидкості до 40 км/год), керуючий блок дає максимальний струм електромагніту. При цьому пластини керуючого зчеплення прикладають максимальний тиск до основного зчеплення, приводячи до фіксованого 50/50 розподілу крутного моменту на низьких швидкостях. Цей режим необхідний для їзди тільки по слизькій або навіть в'язкій поверхні, як бруд та болото. Їздити на асфальті в такому режимі не рекомендується. У цій трансмісії немає міжосьового диференціала і за різниці кутових швидкостей муфта відчуватиме колосальні навантаження.

  Підтвердженням того, що заблокованій муфті на асфальті погано, це спроба в режимі "Lock"поїхати з вивернутими колесами. Відчуватиметься явний опір і іноді гучні клацання.
   

Муфти цього типу досить поширені у зв'язку зі своєю простотою, і їх можна зустріти на кросоверах Hyundai, KIA, Ford, Mitsubishi. Toyota, GM, SangYong і т.д.


Принцип дії — передача моменту, що крутить, за допомогою пакету фрикційних дисків. При русі авто кардан обертається, але сам міст не працює. Головна пара (ГП) обертається від зворотнього зв'язку коліс з дорогою в холосту, на колеса момент, що крутить, від трансмісії не передається. При включенні магнітну котушку муфти подається електричний струм. Під впливом магнітного поля пакет зі спеціальних фрикційних дисків стискається. За рахунок тертя весь пакет стає єдиним тілом і обертання передається на спеціальний вузол, який у свою чергу механічним шляхом стискає інший пакет фрикційних дисків. Тепер обертання передається на хвостовик ДП і на колеса. У корпус муфти залито олію.

Принцип дії показаний у відео про муфти Hyundai:

Але навіть якщо дотримуватися правил експлуатації автомобіля, муфта все одно рано чи пізно вийде з ладу. Але не варто цього боятися - наша станція здатна впоратися з  будь-який поломкою трансмісії і зокрема цих муфт повного приводу.
У нас є великий досвід ремонту та обслуговування даних муфт.

Розповімо про найпоширеніші проблеми.

1. Старіння та загусання (у процесі зносу фрикціонів) олії.
Симптом: Удари в трансмісії при вивороті керма

2. Сильний перегрів муфти через перевантаження в занадто в'язкому болоті або при "частуовой" навантаженні під час буксирування автомобіля.
Симптом: Удари у трансмісії при вивороті керма, у запущених випадках повна відмова повного приводу.
При візуальному огляді муфти можна побачити сильну темряву сталевої кришки від перегріву.

На фото видно різницю:

 

При сильному перегріві видно руйнування гумової пробки у центрі вихідного валу.

Якщо ви побачили перегріту муфту, не варто впадати у відчай, часто там є що ремонтувати і ремонт не вийде за межі ціни капремонту.

Але бувають варіанти повністю "згорілої" муфти:Або можна переглянути у відео ролику:

3.Вихід із ладу головного підшипника. Як правило, це наслідок перегріву муфти та невірно підібраний заводом тепловий проміжок підшипника.
Симптом: Сильний гул під час їзди, що часто супроводжується підклинюванням муфти.

На фото можна побачити синій метал внутрішньої обойми підшипника


Якщо довго не звертати увагу на проблему, то руйнування підшипника можуть і потягнути за собою і корпус.

 


Ми володіємо величезним досвідом та повноцінним обладнанням для проведення якісного ремонту муфт повного приводу Nissan. Розбирання муфти проводиться за допомогою спеціалізованого інструменту зі збереженням сальника та незайманого зовнішнього вигляду.


4. Саморозкручування. Внаслідок перегріву відбувається руйнування клею та відкручування кришки. Це відбувається через перевантаження в занадто в'язкому болоті, або при "частичной" навантаженні під час буксирування автомобіля.
Симптом: Натискання при їзді, підклинювання муфти, повна відмова повного приводу.

Розкручену кришку можна побачити на фото, вона не прилягає до корпусу

Запускати не варто, це сильно тисне на підшипники та сильно руйнує механізм усередині:Про цю проблему нам відомо, і ми з нею успішно боремося.

5.Неправильний ремонт. Іноді доводиться стикатися, але в 99% знаходимо рішення.
Симптоми: Замовник не отримав робочий продукт і, відповідно, справний повний привoд.

Найпоширеніша проблема, це зіпсований унікальний сальник пильовик у процесі розбирання.Ми володіємо спеціальним інструментом і навичкою, щоб розібрати і залишити сальник неушкодженим.


Але якщо все-таки сальник був зіпсований до нас, не засмучуйтесь. Для цього моменту також є рішення.Прикладів невдалих ремонтів багато, ми періодично робимо випуск на нашому каналі про ремонти муфт повного приводу.
 

Якщо Вам необхідний ремонт або обслуговування, залишайте заявку на посилання або телефонуйте.

+38 098 110-37-61

387614BF0A

Фотографії
Коментарі