Меню
Час роботи: Понеділок – П'ятниця – 09:00 – 18:00

Пристрій, поломки та ремонти муфти включення повного приводу Jeep 3501A115 або Mitsubishi 3570A007 (електромагнітна)

За реалізацію повного приводу JEEP Compass/Patriot або схожа Mitsubishi Outlander/Lancer 4WD/Eclipse відповідає електромагнітна муфта. Вона була розроблена компанією Borg Warner.
Алгоритм роботи досить простий – при пробуксовуванні передніх коліс, чи бажанні різко прискоритися з місця, на допомогу приходить задня вісь, яка автоматично підключається даною муфтою.

За функціонування системи відповідає електромагнітна муфта, що є сполучною ланкою між валом та задніми колесами. Хоч "залізно" муфти Jeep з Mitsubishi і схожі, у них трохи відрізняється програмне забезпечення та маркетингові назви.

Трансмісія Jeep Compass і New Compass працює в повнопривідному режимі, що автоматично підключається (4WD). Автомобілі з приводом, що підключається, на всі 4 колеса експлуатуються за різних умов водіння — нормальне покриття та бездоріжжя. Використання приводу 4х4 дозволяє балансувати зчеплення автомобіля з полотном, забезпечити кращу маневреність та прискорення, знизити споживання пального.

Jeep Compass оснащується системою включення блокування 4WD. Активувати його можна під час руху при швидкості не вище 120 км/год. Кнопка увімкнення знаходиться на панелі системи Selec-Terrain. Керуючи нею, можна вибрати позицію, коли повний привід заблокований (4WD LOCK) або включений в автоматичному режимі AUTO. Для Jeep Compass версії Trailhawk є позиція 4WD LOW. Двигун у своїй працює на знижених оборотах, але привод залишається повним.

За допомогою кнопки вибираються налаштування їзди. Повний привід може функціонувати в режимах:

  • SNOW — «сніг» режим забезпечує максимальну стійкість «Компаса» при поганій погоді, рекомендований для поверхонь з поганим зчепленням з полотном, при початку руху трансмісія може використовувати другу, а не першу, передачу для зменшення пробуксовування коліс;
  • SAND — «пісок» режим рекомендований для піску, інших сипучих покриттів, важіль коробки при цьому встановлюється в положення, при якому зчеплення з поверхнями буде максимальним;
  • MUD — «грязь» режим забезпечує найкраще зчеплення зі слизькою поверхнею (мокрою травою, брудом);
  • ROCK — «кам'янисте бездоріжжя» рeжим рекомендований для руху по бездоріжжю, подолання каміння, глибоких борозен та інших перешкод на малій швидкості.
  • LOCK — «повне блокування» Режим передбачає розподіл навантаження по осях у рівних частках. По суті він ідентичний заблокованому міжосьовому диференціалу. Їздити на асфальті в такому режимі не рекомендується. У цій трансмісії немає міжосьового диференціала і за різниці кутових швидкостей муфта відчуватиме колосальні навантаження.

    Підтвердженням того, що заблокованій муфті на асфальті погано, це спроба в режимі "Lock" поїхати з вивернутими колесами. Відчуватиметься явний опір і іноді гучні клацання.

Режим ROCK доступний лише для версій «Компаса» Trailhawk — повнопривідних зі зниженими оборотами (4WD LOW).

Трансмісія Mitsubishi Outlander, LancerX, Eclipse работає в повнопривідному режимі, що автоматично підключається (4WD) і називається S-AWC
Багато хто вважає, що трансмісія Mitsubishi Outlander, LancerX, Eclipse була взята у легендарного Evolution. Єдине, що в цій трансмісії загального, це обертання 4-х коліс.
У Mitsubishi Lancer Evolution постійний "механичний" повний привод с "чесним" міжосьовим диференціалом та керованим гідравлічним блокуванням цього диференціала + фірмова система заднього редуктора AYC. Але це не означає, що така система найкраща, вона створена для спорту та справжніх поціновувачів. Погодьтеся, що немає необхідності їздити щодня з"жорстким" повним приводом, це відбивається на витраті палива та вартості експлуатації.  Докладніше Ви можете переглянути в цій статті - Все про трансмісію Mitsubishi Lancer Evolution


Втім, інженери не просто перекинули «железо» від Evolution на Outlander. Ідею використали, але елементи розробили заново.

Основні компоненти S-AWC в Outlander GT — це багатодискова муфта підключення задньої осіи електронно-керований активний передній диференціал AFD с багатодисковою муфтою, що перерозподіляє тягу між колесами. Можна вибрати один із чотирьох режимів роботи S-AWC в Outlander GT:

  • Eco — «економічний» режим забезпечує максимальну економію. По суті, це 2WD режим з незначним використанням муфти на старті..
  • Normal  — «нормальний» режим забезпечує нормальну поведінку автомобіля за поганої погоди або скільки поверхні. По суті, це AUTO режим.
  • Snow — «снег» режим забезпечує максимальну стійкість автомобіля за поганої погоди, рекомендований для поверхонь з поганим зчепленням з полотном.
  • Lock «повне блокування» Идентичний режиму Jeep, передбачає розподіл навантаження по осях у рівних частках. По суті він ідентичний заблокованому міжосьовому диференціалу. Їздити на асфальті в такому режимі не рекомендується. У цій трансмісії немає міжосьового диференціала і за різниці кутових швидкостей муфта відчуватиме колосальні навантаження.

Мозки S-AWC зчитують дані з двигуна, коробки передач, електропідсилювача керма, педального вузла,а також датчиків обертання кожного колеса і швидкості. Мало того, система розпізнає бічний вітер і різне покриття під колесами

На моделі Mitsubishi Eclipse Cross та Lancer X 4WD система S-AWC представлена в усіченому варіанті. У трансмісії немає режиму Lock, а замість переднього активного диференціала, що розподіляє момент, що крутить, між колесами, звичайний відкритий диференціал. Активно довертати маленькому кросоверу допомагають гальма, прикусуючи внутрішнє повороту колесо та тим самим заправляючи автомобіль в віраж.

Муфти цього типу досить поширені у зв'язку зі своєю простотою, і їх можна зустріти на кросоверах Hyundai, KIA, Ford, Nissan. Toyota, GM, SangYong і т.д.

Принцип дії — передача моменту, що крутить, за допомогою пакету фрикційних дисків. При русі авто кардан обертається, але сам міст не працює. Головна пара (ГП) обертається від зворотнього зв'язку коліс з дорогою в холосту, на колеса момент, що крутить, від трансмісії не передається. При включенні магнітну котушку муфти подається електричний струм. Під впливом магнітного поля пакет зі спеціальних фрикційних дисків стискається. За рахунок тертя весь пакет стає єдиним тілом і обертання передається на спеціальний вузол, який у свою чергу механічним шляхом стискає інший пакет фрикційних дисків. Тепер обертання передається на хвостовик ДП і на колеса. У корпус муфти залито олію.

Принцип дії показаний у відео про муфти Hyundai:

Але навіть якщо дотримуватися правил експлуатації автомобіля, муфта все одно рано чи пізно вийде з ладу. Але не варто цього боятися - наша станція здатна впоратися з  Але навіть якщо дотримуватися правил експлуатації автомобіля, муфта все одно рано чи пізно вийде з ладу. Але не варто цього боятися - наша станція здатна впоратися з
У нас є великий досвід ремонту та обслуговування даних муфт.

Розповімо про найпоширеніші проблеми.

1. Старіння та загусання (у процесі зносу фрикціонів) олії.
Старіння та загусання (у процесі зносу фрикціонів) олії.

2. Сильний перегрів муфти через перевантаження в занадто в'язкому болоті або при "часткової" навантаженні під час буксирування автомобіля.
Симптом: Удари у трансмісії при вивороті керма, у запущених випадках повна відмова повного приводу.
При візуальному огляді муфти можна побачити сильну темряву сталевої кришки від перегріву.

3. Вихід із ладу головного підшипника. Як правило, це наслідок перегріву муфти та невірно підібраний заводом тепловий проміжок підшипника.
Симптом: Сильний гул під час їзди, що часто супроводжується підклинюванням муфти.

На фото можна побачити синій метал внутрішньої обойми підшипника

4.Саморозкручування. Внаслідок перегріву відбувається руйнування клею та відкручування кришки. Це відбувається через перевантаження в занадто в'язкому болоті, або при "частковго" навантаженя під час буксирування автомобіля.
Симптом: Натискання при їзді, підклинювання муфти, повна відмова повного приводу.

Про цю проблему нам відомо, і ми з нею успішно боремося.

5. Неправильний ремонт. Іноді доводиться стикатися, але в 99% знаходимо рішення.
Симптоми: Замовник не отримав робочий продукт і, відповідно, справний повний привід.



Прикладів невдалих ремонтів багато, ми періодично робимо випуск на нашому каналі про ремонт муфт повного приводу.

Якщо Вам необхідний ремонт або обслуговування, залишайте заявку на посилання або телефонуйте.

+38 098 110-37-61

Коментарі